CRM sistemi so postali nepogrešljiv del poslovanja za številna podjetja in organizacije. Uporaba CRM sistema je prav tako pomembna tudi za občinsko upravo, saj lahko pripomore k boljši uporabniški izkušnji za občane ter omogoča spremljanje in oceno učinkovitosti zaposlenih.
V Sloveniji je merjenje uspešnosti javnih uslužbencev predpisano v Zakonu o sistemu plač v javnem sektorju, Zakonu o javnih uslužbencih in drugih predpisih. Vendar pa niso predpisana enotna merila za ocenjevanje uspešnosti, kar predstavlja izziv za vodstvo pri spremljanju učinkovitosti dela zaposlenih.
Ocenjevanje delovne uspešnosti je pomembno tudi za motivacijo zaposlenih, saj je dobra ocena pogoj za napredovanje in ugled javnega uslužbenca v kolektivu.
Zato je uporaba CRM sistema še posebej koristna pri spremljanju učinkovitosti dela in ocenjevanju javnih uslužbencev.
Občinska uprava vsako leto pripravi program dela, ki določi prioritete in cilje ter pričakovane kritične točke za doseganje želenih ciljev. Vodstvo spremlja izpolnjevanje zastavljenih prioritet na tedenskih kolegijih, medtem ko občinska uprava mesečno, trimesečno, polletno in letno spremlja uspešnost javnih uslužbencev pri upravnem poslovanju.
Uporaba CRM sistema omogoča lažje spremljanje podatkov ter omogoča hitro identifikacijo morebitnih težav in izboljšav.
CRM sistem (sistem za upravljanje odnosov s strankami) se lahko v občinski upravi uporablja na različne načine, odvisno od potreb in ciljev uprave.
Nekaj konkretnih primerov uporabe CRM sistema v občinski upravi so:
CRM sistem v občinski upravi lahko poveča učinkovitost zaposlenih na več načinov:
Vse te prednosti lahko skupaj prispevajo k večji učinkovitosti zaposlenih na občinski upravi ter posledično k boljši storitvi za stranke.
Uporaba CRM sistema v občinski upravi lahko prinese številne prednosti, vključno z boljšo organizacijo dela, povečanjem učinkovitosti in izboljšanjem odnosov s strankami (občani).
Digitalna transformacija je ključna za učinkovito poslovanje občinske uprave. Občine, ki ne izvajajo digitalne transformacije, se bodisi ne zavedajo nujnosti digitalizacije ali pa ne želijo, da je njihovo delo mejeno. Zato bi morale občine razmisliti o vključitvi CRM sistema v svoje poslovanje ter s tem izboljšati svojo uporabniško izkušnjo in učinkovitost dela.
Po Zakonu o javnih uslužbencih so javni uslužbenci odgovorni za rezultate, kvaliteto dela, hitro in učinkovito izvrševanje zaupanih javnih nalog. Nadrejeni spremljajo delo javnih uslužbencev in najmanj enkrat letno opravijo z njimi razgovore. Posebej ocenjuje strokovne in delovne lastnosti posameznih javnih uslužbencev.
Javni uslužbenci so na podlagi evidenčnih listov vsako leto seznanjeni s prednostmi in slabostmi svojega dela. S svojimi nadrejenimi se na letnem razgovoru pogovorijo o morebitnih izboljšavah in rešitvah na področju dela, ki ga opravljajo.
Sklepamo lahko, da je uporaba CRM sistema v občinski upravi ključna za učinkovito delo javnih uslužbencev ter za izboljšanje zadovoljstva uporabnikov storitev. S pomočjo sistema lahko uprava boljše sledi in ocenjuje delovno uspešnost javnih uslužbencev, kar pripomore k izboljšanju učinkovitosti dela in k splošnemu ugledu uprave. Občine, ki ne izvajajo digitalne transformacije, tvegajo, da bodo ostale zaostale in omejene v svojem delovanju. Zato je ključno, da se občine zavedajo nujnosti digitalizacije in ustrezno vlagajo v CRM sisteme ter druge tehnologije, ki omogočajo učinkovito in moderno delo v javni upravi.
pisarna:
Dolenjska cesta 43
SI-1000 Ljubljana
sedež:
Pri mostiščarjih 13
SI-1000 Ljubljana
T: (01) 280 50 80
E: info@kabi.si
Nepremičnine Si21
Ponudba nepremičnin v Sloveniji in tujini
Novogradnje.com
Ponudba novogradenj v Sloveniji in tujini
Avto.info
Vedno sveže avto novice in oglasi rabljenih vozil
Nepremicnine.info
Paketna ponudba za nepremičninske agencije
Si21.com
Prvi slovenski portal
antivirus.si
Varnostne rešitve WithSecure / F-Secure
Kabi CRM
Sistem za učinkovito upravljanje s strankami in priložnostmi
Kakšen je moj IP?
Preverite vaš IP naslov s klikom na povezavo.